m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

STYCZEŃ W SP BĄKOWICE

 

Nowy rok kalendarzowy rozpoczął się dla uczniów Szkoły Podstawowej w Bąkowicach wieloma atrakcjami. Tuż po zimowej przerwie świątecznej odwiedzili nas przedstawiciele firmy „AGROMUND” sp. z o.o., którzy wręczyli wyróżnionym uczniom z klas I – III nagrody i dyplomy za udział w VII edycji konkursu plastycznego „Chemia w rolnictwie”. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Monika Sikora, Marcin Harasimczuk, Antoni Poniewierski, Szymon Łukawski, Igor Groblica oraz Wiktor Sieczka. Dziękujemy i gratulujemy serdecznie laureatom.

W mroźne niedzielne południe (17 stycznia) zespół „Halka” wystąpił w kościele parafialnym w Bąkowicach w przedstawieniu jasełkowym. W rolę Maryi wcieliła się Patrycja Pustelnik, rolę Józefa odegrał Jakub Krasoń, trzej królowie to: Dawid Harasimczuk, Miłosz Rozwadowski, Marcel Andruszków, pastuszkowie: Gracjan Andruszków, Hubert Opala, Jan Szynklarz, Martyna Kolak, kolędnicy: Szymon Klejn, Konstancja Opala, Jakub Andruszków, Igor Groblica, Magdalena Zuzak oraz chór aniołków: Monika Sikora, Julia Groblica, Julianna Puszkiewicz, Aleksandra Rudek, Maja Szynklarz.

Piątkowym przedpołudniem (22 stycznia), odwiedził nas Pan Andrzej Zachariasz – Prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Świerczowie. Pana Andrzeja świat pszczół zafascynował tak bardzo, że postanowił podzielić się swoją pasją z nami. W bardzo miłej atmosferze opowiedział uczniom o życiu pszczół, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie oraz o bardzo trudnej i odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do zdobycia wielu cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Mogły przymierzyć kapelusz pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi za tak fascynującą lekcję.

18 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia w 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne - twórca „misia o bardzo małym rozumku”. Pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w 1926 roku i od tamtego czasu dzieło pisarza przetłumaczono na kilkanaście języków i sprzedano w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy. My chcąc uczcić ten dzień zaprosiliśmy do naszej szkoły Puchatka, Kłapouchego i Tygryska, którzy przybliżyli sylwetkę Alana Aleksandra Milne’a. Następnie wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książki ,,Kubuś Puchatek”, po czym był czas na zabawę. Rozpoczęliśmy zabawą ruchową „Zaproszenie do zaczarowanego lasu”, przy której u każdego na twarzy gościł uśmiech. Odbył się też konkurs wiedzy o Kubusiu Puchatku oraz „Puchatkowe zgadywanki”.  Na zakończenie był słodki poczęstunek, każdy mógł spróbować chlebka z miodem.

Tradycyjnie w ostatni piątek I okresu nauki odbyła się zabawa choinkowa.  Zarówno młodsi, jak i ci nieco więksi z niecierpliwością wyczekiwali tego dnia. Uczniowie klas I – III przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radosnych, rozbieganych przebierańców można było spotkać wróżki, księżniczki, piratów, koty czy policjantów i żołnierzy. Były różnego rodzaju tańce i zabawy, korowody, kółeczka i pląsy w parach. Wszyscy bawili się znakomicie, a o doskonały nastrój zadbała niezawodna Rada Rodziców, która przygotowała dla dzieci upominki. Zabawa zakończyła pierwszy okres nauki i była miłym rozpoczęciem ferii zimowych.

Renata Boduch

wstecz